Blog

Jak zorganizować Halloween? Sprawdzone pomysły!


03 Paź 2022

Październik to bez wątpienia miesiąc, w którym czujemy, że jesień rozgościła się już na dobre. Dla niektórych to idealny czas na zaszycie się pod kocem z kubkiem Pumpkin Spice Latte i Netflix&Chill, a dla innych na wieczorne spacery wśród parkowych alejek pełnych kolorowych liści. Istnieje jeszcze jedna grupa ludzi, którzy na sam dźwięk słowa październik myślą HALLOWEEN i z ogromną ekscytacją oczekują ostatniego dnia miesiąca. W końcu 31.10 to wspaniała okazja, by zaprosić do siebie znajomych i zorganizować niezapomnianą imprezę Halloweenową. Jeśli i Ty należysz do tego grona, to nasz artykuł jest dla Ciebie – sprawdź sprawdzone pomysły, na zorganizowanie imprezy na Halloween. Zapraszamy!

Halloween – jak je świętować?

Na wstępie warto powiedzieć kilka słów o tym, czym właściwie jest Halloween. Otóż zwyczaj obchodzenia tego święta przywędrował do nas aż zza oceanu, a konkretniej ze Stanów Zjednoczonych. Halloween to święto obchodzone w wigilię Wszystkich Świętych, czyli 31 października.

Ekskluzywna restauracja z widokiem Warszawa, Najlepszy klub w Warszawie, Imprezy klubowe Centrum, Dyskoteka Warszawa, Klub taneczny Warszawa

Choć na samym początku tradycja obchodzenia Halloween budziła w naszym kraju kilka wątpliwości, to obecnie, z roku na rok zyskuje wielu nowych zwolenników. Mijając ulicę miast i miasteczek możemy zauważyć, że spora ilość domów jest odpowiednio przystrojona, najlepsze kluby w Warszawie i innych miastach organizują Halloween party, farmy dyniowe są coraz bardziej popularne, a przebrane dzieci z przyjemnością pukają od drzwi do drzwi witając sąsiadów słynnym „cukierek albo psikus”.

My również uważamy, że każdą okazję do dobrej zabawy należy wykorzystać, dlatego organizowanie imprezy na Halloween sprawia nam masę radości. Dziś podzielimy się z Wami naszymi sprawdzonymi pomysłami.

Jak przygotować najlepszą imprezę na Halloween?

Po pierwsze, wybierz motyw przewodni imprezy i przygotuj dekoracje na Halloween.

Motyw przewodni halloweenowej imprezy to pierwszy krok w stronę sukcesu. Musisz zdecydować, czy Twoje przyjęcie będzie bardzo upiorne czy jednak skłaniasz się w stronę klimatu przyjaznych duszków i innych, miłych upiorków 😊 Dzięki temu będziesz w stanie zaplanować kolejne elementy imprezy, czyli dekoracje, stroje, napoje i przekąski.

Jeśli wybierasz upiorny klimat, to musisz zadbać o nastrojowe światło i mrożące krew w żyłach ozdoby – postaw na pajęczyny, trupie czaszki, sztuczne gałki oczne i sztuczną krew. W przypadku drugiej opcji zdecyduj się na tematyczne balony, wyżłobione dynie i pajęczyny. Pamiętaj, aby udekorować również drzwi wejściowe do domu/mieszkania – dzięki temu nikt z zaproszonych gości nie będzie miał problemu ze znalezieniem miejsca imprezy 😊 W związku z tym, że Halloween jest w Polsce coraz bardziej popularne, ozdoby i dodatki bez problemu dostaniesz w każdym większym sklepie. Pamiętaj także, że część dekoracji możesz wykonać samodzielnie albo z pomocą przyjaciół.


Po drugie, wyróżnij się i przygotuj zaproszenia na Halloween.

Zaproszenia na Halloween to wspaniały pomysł na to, by przekazać gościom jak najwięcej informacji o imprezie. Dzięki temu Twoi przyjaciele będą wiedzieli, jak przygotować się do tego wydarzenia. Na zaproszeniu powinny więc znaleźć się szczegóły dotyczące godziny rozpoczęcia imprezy i adresu, pod którym będziecie się bawić. Dodatkowo wspomnij tam o motywie przewodnim imprezy i zaznacz, jakie przebrania są mile widziane.

Zaproszenia na Halloween możesz kupić w sklepie albo przygotować samodzielnie. Użyj do tego darmowych i prostych w obsłudze programów graficznych (np. Canva), a następnie roześlij je gościom przez Facebook Messenger, WhatsApp, pocztę e-mail lub wrzuć na wydarzenie utworzone na Facebooku.


Po trzecie, zadbaj o napoje i przekąski na Halloween.

Halloweenowe napoje i przekąski to podstawa imprezy! Tutaj zasada jest prosta – im mniej apetycznie wygląda jedzenie, tym lepiej 😉 Warto przygotować:

  • parówki w cieście francuskim, które wyglądają jak obcięte palce,
  • babeczki ozdobione pikerami nawiązującymi do symboli Halloween,
  • ciasteczka w kształcie duchów i dyni,
  • miotły czarownicy przygotowane z paluszków i plasterków sera wyciętych w frędzle imitujące końcówkę miotły,
  • mięsne mumie – wystarczy, że mięso mielone uformujesz w kształt mumii, owiniesz paskami z żółtego sera i zapieczesz w piekarniku.

Kluby w Warszawie podają również przepyszne drinki i Ty też nie możesz o nich zapomnieć. Obowiązkowym elementem halloweenowej imprezy jest także kociołek z tajemniczą miksturą. Robi o wiele większe wrażenie niż tradycyjne drinki. Kociołek możesz przygotować w wersji bezalkoholowej lub z dodatkiem alkoholu – tak, jak chcesz. Przygotuj napój, który lubicie najbardziej, wlej go do dużej miski, a następnie umieść naczynie w wydrążonej dyni. Dla jeszcze lepszego klimatu wykorzystaj kostki lodu w kształcie czaszek lub zainwestuj w suchy lód, który po zmieszaniu z płynem sprawi, że kociołek będzie parował. Nawet najlepsze kluby w stolicy nie powstydziłyby się takiej mikstury! 😊

Impreza Halloweenowa to świetna okazja do spędzenia magicznego czasu w gronie znajomych i przyjaciół. Jeśli chcesz zorganizować ją we własnym mieszkaniu, to jesteśmy przekonani, że nasze pomysły przypadną Twoim gościom do gustu. Po tak przygotowanym before party z pewnością będziecie w świetnych nastrojach i z chęcią wyruszycie na miasto! Sprawdź, najlepsze imprezy na Halloween w klubach w Warszawie i bawcie się aż do białego rana!